Vztahy dnešní doby

Poslední dobrou přemýšlím o vztazích mezi lidmi a někdy se snažím pochopit, proč dělají to či ono. Mám stále větší pocit, že vztahy dnešní doby jsou stále zamotanější a složitější, ptám se proč? Možná je to tím, že si to způsobujeme sami. Možná je to ve většině případů i zbytečně komplikované a dochází tak k nedorozumění.

Vztahy dnešní doby jsou dost zamotané, když se je pokusíme rozplést, dojdeme k jednoduchému poznání. Každý z nás je obklopen různými lidmi, někteří přicházejí a odcházejí a někteří zůstávají stále. V tomto článku vám přiblížím mou teorii. Nikomu nic nevnucuji, jen vám předkládám můj pohled na danou věc.

Každý den řešíme nějaké situace a zkoušky, které nám život do cesty připravil. Abychom to zvládli, jsou tu lidé, které můžeme nazvat kamarády. Tento druh lidí s námi není stále, ale jsou v našem životě jen po určitou dobu. Protože i oni řeší něco podobného, tak nám do života vnáší inspiraci a odlišný pohled a určitou pomoc. Když už není těchto lidí potřeba, postupně se z našeho života vytratí. Já osobně se s kamarády rád sejdu na nějaké společné akci, kde si popovídáme a pak se zase rozejdeme každý po svém. Čeština je krásný jazyk, slovo kamarád vlastně znamená: Komunikace a má rád. Jak jednoduché. Pro mě jsou to lidé, které mám rád, můžu si s nimi popovídat, ale do svého soukromí si je nezvu. K tomu slouží přátele. Kamarádi můžou být třeba kolegové v práci, nebo v zájmové organizaci.

Přátelé je velmi důležitá skupinka lidí. Pro mě jsou přátelé bližší než kamarádi. Přítel – člověk, co stojí při tobě. S přáteli komunikuji velmi často, a i když se nevidíme delší čas, je vždy o čem hovořit. Přátelům se můžeme svěřovat, vždycky víte, že tu přátelé jsou, když je vám třeba ouvej, nebo když dostanete od života pořádnou facku, jsou tu právě přátelé, kteří stojí při vás a pomůžou vám se z touto zkušeností vyrovnat, podpoří vás. Dobrého přítele poznáte v době, kdy padnete na pomyslné dno. Ne nadarmo se říká, že v nouzi poznáš přítele.

Nejhorší věc, co se vám může stát je ta, když se někdo vydává za přítele a pak zjistíte po čase, že je to lhář a podvodník a zloděj. Tahle zkušenost skolí každého, i mě se to stalo. A právě v této chvíli bylo při mně pár blízkých lidí, kteří mě pomohli se s tím vyrovnat a překonat to. Jsem jim za to také vděčný. To jsou přátelé k nezaplacení a jsou to přátelé na celý život.

Přátelé jsou tedy nedílnou součástí života, bez kterých se nedá lehce žít. A na vrcholu celé pyramidy je životní partner (v mém případě partnerka). Životní partner je pro mě zároveň i tím úplně nejlepším přítelem, který o mě ví zcela vše a oba dva spolu chceme sdílet životní prostor, zkušenosti a jdeme spolu životní cestou.

Takto to tedy vidím já. V dnešní době si tyto pojmy kamarád, přítel a partner vykládá každý úplně jinak. Řeknu-li o někom, že je nějaká dívka mou přítelkyní, hned si pod tímto označením druhý člověk představí intimní vztah, což samozřejmě není pravda. Každý to vidí jinak a pak musíte volit vhodná slova, aby ten druhý pochopil. Dříve dohodnutý symbol byl každému jasný, o čem je řeč, dnes je v tom zmatek. Jeden symbol a každý vidí zcela něco jiného. Zkrátka někdy mě to přijde, že každý člověk mluví jiným jazykem a navzájem si nerozumíme, nebo nechceme si rozumět.

Tak občas doma sedím a přemýšlím, kde se stala chyba. Zkuste mi napovědět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *