20 věcí, které pochopí jenom introvert

Tohle mě fakt zaujalo a oslovilo jako introverta. Plně tento článek chápu.

1. Volno bez plánů a bez povinností pokládáte za jedno z nejlepších.

2. Někdy vás přátelé někam zvou a vy vlastně nemáte žádný skutečný důvod k odmítnutí – kromě přání být sám. (Vaším plánem je žádné plány nemít – většina lidí to ovšem nechápe.)

3. Dobrá kniha, hudba nebo film jsou pro vás mnohem příjemnějším trávením času než jakýkoli večírek nebo posezení.

4. Cesta na nějaké tiché, osamělé místo mezi horskými svahy nebo na břehu moře – to je pro vás nejlepší způsob strávení dovolené.

5. Dělá vám dobře plánovat si samostatnou cestu. Víte, že se octnete ve stavu zvláštní duševní rovnováhy, budete si snít, poslouchat hudbu a celé dny číst.

6. Když lidé říkají, že neradi jedí sami v restauraci, nechápete. Pro vás je to jedna z nejprostších radostí života! Jídlo? Bezva. Kniha? Výborně! A žádné rozhovory? Skvělé!

7. Nejhorším rysem ctitele je ve vašich očích přílišná vtíravost. Potřebujete mít svůj prostor, jako potřebujete vzduch, abyste mohli dýchat. To je velmi důležité. Tak proč vlastně ten člověk musí být pořád vedle vás?
8. Dokonce i když máte plno práce, je pro vás životní nutností vyhradit si několik hodin pro sebe, prostě abyste si zachovali zdravý rozum (a zdravé a šťastné vztahy s lidmi kolem vás).

9. Jediný člověk, s nímž můžete mít harmonické vztahy je ten, kdo také rád tráví čas o samotě.

10. Máte rozvinutou intuici, protože umíte naslouchat sami sobě.

11. Lidé obykle nejsou rádi sami – a pro vás je přitom samota radost. Necítíte se ani méněcenní, ani osamělí, když jste sami.

12. Obvykle na něčem děláte – většinou je to něco tvůrčího – a cítíte neklid, pokud tomu nevěnujete dost času.

13. V kontaktu s lidmi dáváte přednost rozhovoru tête-à-tête, jde snáz přímo k věci a je upřímnější.

14. Jste pozorovatel. Rád sledujete chování lidí a pokoušíte se odhadnout jejich zvyky.

15. Čas trávený ve vlastní společnosti vám skýtá pocit pevné půdy pod nohama.
16. Máte rádi chladné deštivé počasí, kdy nikam nemusíte jít. Je pro vás příjemné zalézt si pod deku nebo se vyhřívat u krbu, něco vyrábět nebo se jen dívat, jak po skle stékají kapky.

17. Pokud vám hlavou netáhnou globální problémy filosofického charakteru, něco s vámi nejspíš není, jak má být.

18. Pokud strávíte o samotě dost dlouhou dobu, přináší vám společnost lidí také potěšení. Nemáte pak zato, že nadarmo ztrácíte čas.

19. Po památkách cestujete nejraději sami, bez programu, bez průvodce. Chcete se na svět dívat vlastníma očima, bez nánosu cizích komentářů.

20. Ten pocit, když vám někdo na poslední chvíli z pracovních důvodů odřekne schůzku… ano, právě ten – to je prostě senzace!! Místo toho si teď můžete dělat, co máte rádi.

Zdroj: http://www.pronaladu.cz/20-veci-ktere-pochopi-jenom-introvert/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *